Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bytomianka i Bytomianin Roku 2013

Data publikacji: 2014-02-27, Data modyfikacji: 2014-02-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Znamy już laureatów nagrody przyznawanej co roku przez Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych. Decyzją kapituły złożonej z samych mężczyzn tytułem Bytomianki Roku 2013 uhonorowano Veroniq Zafon. W tym roku po raz pierwszy wybrano także Bytomianina Roku. Został nim Piotr Mankiewicz, a wyboru dokonały członkinie Stowarzyszenia.

Veroniq Zafon, artystka fotografik, zajmuje się fotografią aktu artystycznego w technice czarno-białej, a głównym tematem jej prac jest taniec i balet. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw i wiele nagród. Veroniq Zafon zajmuje się także działalnością dydaktyczną i edukacyjną -prowadzi warsztaty fotograficzne dla młodzieży, m.in. dla Klasy Aktywności Twórczej. Artystycznym wyzwaniem i pasją są dla niej spotkania i praca z kobietami „po przejściach", którą nazywa fototerapią. Artystka włącza się ponadto w rozmaite przedsięwzięcia charytatywne i akcje społeczne. 

Piotr Mankiewicz - bytomianin, związany z Rozbarkiem, pomysłodawca, założyciel i właściciel Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie, które działa od 13 lat i cieszy się ogromną popularnością. Piotr Mankiewicz to człowiek wielkiej pasji, jedna z tych osób, które dzięki niezłomności i wysiłkowi potrafią urzeczywistnić swoją wizję. 

Wręczenie statuetek odbędzie się 6 marca br. podczas uroczystej gali w Sali im. Adama Didura Opery Śląskiej.

 

Urząd Miejski w Bytomiu, Źródło artykułu: www.bytom.pl, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Bytomiu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Bytom - miasto na prawach powiatu stanowiące w latach 1742-1951 siedzibę powiatu, położone na Górnym Śląsku na Wyżynie Śląskiej.

Niegdyś na jego terenie działało 11 kopalni i 2 huty żelaza, obecnie fukcjonuje jedynie kopalnia Bobrek-Centrum. Bytom poszczycić się może średniowieczny układem urbanistycznym miasta, bogactwem zabytków architektonicznych oraz mnogością instytucji kultury.

Ponad to atrakcję stanowią: kolejka wąskotorowa Bytom – Miasteczko Śląskie, tramwaj Konstal N z 1949 roku - najstarszy regularnie kursujący tramwaj w Polsce, czy przyrodnicze - Rezerwat drzew bukowych Segiet w Suchej Górze oraz Rezerwat ptactwa wodnego Żabie Doły.

Bytom leży na szlaku komunikacyjnym autostrady A1 oraz 5 dróg krajowych: 11,78, 79, 88 oraz drogi krajowej nr 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola