Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Najlepsi strzelcy zjadą do Bytomia

Data publikacji: 2014-02-17, Data modyfikacji: 2014-02-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Już w najbliższą sobotę, 22 lutego Sekcja Strzelecka Combat Kragal w Bytomiu będzie gościła najlepszych zawodników, którzy będą rywalizować w IV Otwartych Mistrzostwach Bytomia w Strzelaniu Praktycznym IPSC AIR SOFT. Wśród faworytów są oczywiście zawodnicy bytomskiego klubu, którzy należą do światowej czołówki.

Najlepsi strzelcy o miano zwycięzcy Otwartych Mistrzostw Bytomia powalczą już po raz czwarty. Organizatorzy imprezy liczą nie tylko na przyjazd polskich zawodników, ale także na miłośników strzelectwa z zagranicy. W rywalizacji, która rozpocznie się o 9.00 na strzelnicy przy ul. Powstańców Warszawskich 28 faworytami będą zawodnicy bytomskiego klubu. Są oni nie tylko reprezentantami Polski w turniejach międzynarodowych, ale należą do światowej czołówki, zaś Sekcja Strzelecka Combat Kragal jest uznawana w Europie za jedną z najlepszych drużyn.

Strzelectwo praktyczne charakteryzuje się przede wszystkim ruchem i presją czasu na wynik. Strzela się przede wszystkim amunicją kal. 9 PARA, a każdy zawodnik obowiązkowo musi posiadać okulary ochronne i ochraniacze słuchu. Każdemu startującemu towarzyszy sędzia, który czuwa przede wszystkim nad przestrzeganiem przepisów bezpieczeństwa, za których przekroczenie grozi natychmiastowa dyskwalifikacja.

Każdy zawodnik otrzymujący zadanie do spełnienia ma zazwyczaj w jego wykonaniu wolną rękę i może taktycznie rozwiązać problem, zachowując jednak żelazne zasady bezpieczeństwa, od których nie ma odstępstwa. Dość charakterystyczny jest również system punktacji zawodników, bowiem wynik na tarczach dzieli się przez czas zawodnika, a do tego dodaje się również kary punktowe za trafienia w karne tarcze, dlatego w tym sporcie tak ważna jest szybkość i celność.

 

Urząd Miejski w Bytomiu, Źródło artykułu: www.bytom.pl, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Bytomiu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Bytom - miasto na prawach powiatu stanowiące w latach 1742-1951 siedzibę powiatu, położone na Górnym Śląsku na Wyżynie Śląskiej.

Niegdyś na jego terenie działało 11 kopalni i 2 huty żelaza, obecnie fukcjonuje jedynie kopalnia Bobrek-Centrum. Bytom poszczycić się może średniowieczny układem urbanistycznym miasta, bogactwem zabytków architektonicznych oraz mnogością instytucji kultury.

Ponad to atrakcję stanowią: kolejka wąskotorowa Bytom – Miasteczko Śląskie, tramwaj Konstal N z 1949 roku - najstarszy regularnie kursujący tramwaj w Polsce, czy przyrodnicze - Rezerwat drzew bukowych Segiet w Suchej Górze oraz Rezerwat ptactwa wodnego Żabie Doły.

Bytom leży na szlaku komunikacyjnym autostrady A1 oraz 5 dróg krajowych: 11,78, 79, 88 oraz drogi krajowej nr 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola