Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niewybuchy w mieszkaniu

Data publikacji: 2014-03-01, Data modyfikacji: 2014-03-03
A A AWydrukDrukuj  
 

Pocisk artyleryjski i granat były przyczyną ewakuacji prawie 50 osób z budynku przy Placu Żeromskiego 5 w Bytomiu – Stroszku. O 17.50 policja otrzymała zgłoszenie od jednego z lokatorów bloku, że w jednym z mieszkań przechowywane są niewybuchy.

Na miejsce akcji udały się między innymi jednostki: policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, pogotowia gazowego oraz straży miejskiej, które podjęły decyzję o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców bloku. Część z lokatorów udała się do pobliskich autobusów podstawionych na miejscu akcji, zaś pozostali zdecydowali się przenieść do swoich rodzin.

Teren wokół zagrożonego budynku został oddzielony specjalną taśmą, a wszystkie służby czekają na przyjazd jednostki antyterrorystycznej z Katowic, która zabezpieczy niewybuchy i wywiezie je na poligon, gdzie zostaną zdetonowane. Wówczas mieszkańcy będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów.

 

Urząd Miejski w Bytomiu, Źródło artykułu: www.bytom.pl, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Bytomiu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Bytom - miasto na prawach powiatu stanowiące w latach 1742-1951 siedzibę powiatu, położone na Górnym Śląsku na Wyżynie Śląskiej.

Niegdyś na jego terenie działało 11 kopalni i 2 huty żelaza, obecnie fukcjonuje jedynie kopalnia Bobrek-Centrum. Bytom poszczycić się może średniowieczny układem urbanistycznym miasta, bogactwem zabytków architektonicznych oraz mnogością instytucji kultury.

Ponad to atrakcję stanowią: kolejka wąskotorowa Bytom – Miasteczko Śląskie, tramwaj Konstal N z 1949 roku - najstarszy regularnie kursujący tramwaj w Polsce, czy przyrodnicze - Rezerwat drzew bukowych Segiet w Suchej Górze oraz Rezerwat ptactwa wodnego Żabie Doły.

Bytom leży na szlaku komunikacyjnym autostrady A1 oraz 5 dróg krajowych: 11,78, 79, 88 oraz drogi krajowej nr 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola