Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy obiekt, nowe perspektywy

Data publikacji: 2014-02-28, Data modyfikacji: 2014-03-03
A A AWydrukDrukuj  
 

Bytom jest miastem o wspaniałych tradycjach sportowych. Aby je podtrzymać powinniśmy stworzyć do tego odpowiednie warunki. Jednym z nich jest profesjonalny obiekt sportowy, który planujemy otworzyć w 2016 roku – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej budowie kompleksu przy ul. Olimpijskiej.

 

Inwestorem i nadzorującym projekt, wart około 50 mln złotych, będzie Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Znaczną część środków na ten cel obiecało prezydentowi Ministerstwo Sportu. W ramach obiektu powstanie stadion z trzema zadaszonymi trybunami, oświetleniem i podgrzewaną płytą oraz lodowisko z dwoma taflami, a całość zostanie wybudowana w systemie „projektuj i buduj”. Wizualizację nowego kompleksu zaprezentowano dziennikarzom na konferencji prasowej.

Mamy specjalistów, którzy potrafią przeprowadzić tak ważne inwestycje. Ponadto posiadamy program funkcjonalno-użytkowy budowy obiektu wielofunkcyjnego, jakim ma być kompleks przy Olimpijskiej – mówił Dawid Zięba, prezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Przed nami dopiero procedura przetargowa, ale mamy nadzieję, że już we wrześniu rozpoczną się pierwsze prace – dodał Zięba.

Przy modernizacji stadionu wykorzystane zostaną nie tylko istniejące nasypy trybun, ale także oświetlenie, podgrzewana płyta oraz uzbrojenie terenu, co znacznie zmniejszy koszty inwestycji. W ramach kompleksu powstanie także kryte lodowisko z dwoma taflami, pomieszczeniami biurowymi, administracyjnymi, szatniami oraz w przyszłości muzeum poświęcone hokejowej i piłkarskiej Polonii Bytom.

Stadion ma pomieścić około 9 tysięcy widzów, zaś hala lodowiska ok. 3 tysięcy, gdzie oprócz meczów hokejowych, koszykarskich czy piłkarskich będą się mogły odbywać także inne imprezy rozrywkowe. Umożliwi to specjalna konstrukcja tafli lodowej, która będzie demontowana w ciągu 48 godzin. Nowy obiekt powstanie w kilku etapach, ale jego budowa nie powinna kolidować z rozgrywkami na stadionie piłkarskim – mówił Łukasz Wiejacha, naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta i Rady Miejskiej w Bytomiu.

Te działania wpisują się w strategię odbudowy potęgi Polonii Bytom. Mamy nadzieję, że na nowym stadionie zobaczymy odradzającą się legendę polskiej piłki, a na lodowisku nasi hokeiści, tak jak ich koleżanki znów będą sięgać po mistrzowskie tytuły - mówił Marek Stebnicki, prezes TMH Polonia Bytom. Chcemy, aby z obiektu korzystali nie tylko zawodowcy, ale przede wszystkim dzieci i młodzież. Tworząc nowy kompleks stwarzamy im warunki do rozwoju – dodał prezydent Bartyla.

Koszt nowego obiektu to około 50 mln złotych, ale jak mówił prezydent Bartyla miasto będzie starało się o pozyskanie środków zewnętrznych. Cały czas jesteśmy w kontakcie z Ministerstwem Sportu, które obiecało nam wsparcie przy realizacji tej inwestycji – mówił prezydent.

Dla bytomskich zespołów powstanie nowego kompleksu sportowego będzie szansą ich rozwoju. Z kolei dla dzieci i młodzieży, które coraz chętniej uprawiają sport to możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu w komfortowych warunkach, gdzie będą miały dostęp do profesjonalnego sprzętu i zaplecza technicznego.

 

Urząd Miejski w Bytomiu, Źródło artykułu: www.bytom.pl, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Bytomiu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Bytom - miasto na prawach powiatu stanowiące w latach 1742-1951 siedzibę powiatu, położone na Górnym Śląsku na Wyżynie Śląskiej.

Niegdyś na jego terenie działało 11 kopalni i 2 huty żelaza, obecnie fukcjonuje jedynie kopalnia Bobrek-Centrum. Bytom poszczycić się może średniowieczny układem urbanistycznym miasta, bogactwem zabytków architektonicznych oraz mnogością instytucji kultury.

Ponad to atrakcję stanowią: kolejka wąskotorowa Bytom – Miasteczko Śląskie, tramwaj Konstal N z 1949 roku - najstarszy regularnie kursujący tramwaj w Polsce, czy przyrodnicze - Rezerwat drzew bukowych Segiet w Suchej Górze oraz Rezerwat ptactwa wodnego Żabie Doły.

Bytom leży na szlaku komunikacyjnym autostrady A1 oraz 5 dróg krajowych: 11,78, 79, 88 oraz drogi krajowej nr 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola