Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Orkiestra Wojskowa ogłasza konkurs na logo

Data publikacji: 2014-02-19, Data modyfikacji: 2014-02-19
A A AWydrukDrukuj  
 

Bytomska Orkiestra Wojskowa czeka na chętnych, którzy zaprojektują jej logo oraz odznakę pamiątkową. Zwycięskie projekty znajdą się m.in. na mundurach żołnierzy oraz na wyróżnieniach przyznawanych osobom zasłużonym dla orkiestry. Prace można nadsyłać do końca kwietnia.

Zaprojektowanie znaku rozpoznawczego dla wojska nie jest łatwe, bo wytyczne do znaków graficznych określa minister obrony narodowej w specjalnym rozporządzeniu. Kładzie w nim nacisk na zasady heraldyki, munduroznastwa, czytelność symboliki czy odpowiednie dobranie kolorów, zgodne ze specyfiką służby danej jednostki wojskowej.

Komisja konkursowa przy wyborze projektów będzie sugerowała się tym, czy są one oryginalne, łatwo rozpoznawalne i nasuwają skojarzenia z tradycjami 34. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu, na którego terenie orkiestra stacjonuje oraz Sił Powietrznych, których umundurowanie nosi.

Niemniej warto powalczyć. Wybrane i zatwierdzone przez Departament Obronności znaki graficzne pojawią się na mundurach Orkiestry Wojskowej, drukach służbowych, instrumentach, plakatach i materiałach promocyjnych. Na zwycięzców czekają nagrody - po 600 zł za zajęcie I miejsca.

 

Urząd Miejski w Bytomiu, Źródło artykułu: www.bytom.pl, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Bytomiu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Bytom - miasto na prawach powiatu stanowiące w latach 1742-1951 siedzibę powiatu, położone na Górnym Śląsku na Wyżynie Śląskiej.

Niegdyś na jego terenie działało 11 kopalni i 2 huty żelaza, obecnie fukcjonuje jedynie kopalnia Bobrek-Centrum. Bytom poszczycić się może średniowieczny układem urbanistycznym miasta, bogactwem zabytków architektonicznych oraz mnogością instytucji kultury.

Ponad to atrakcję stanowią: kolejka wąskotorowa Bytom – Miasteczko Śląskie, tramwaj Konstal N z 1949 roku - najstarszy regularnie kursujący tramwaj w Polsce, czy przyrodnicze - Rezerwat drzew bukowych Segiet w Suchej Górze oraz Rezerwat ptactwa wodnego Żabie Doły.

Bytom leży na szlaku komunikacyjnym autostrady A1 oraz 5 dróg krajowych: 11,78, 79, 88 oraz drogi krajowej nr 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola