Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Po ślůnsku w muzeum

Data publikacji: 2014-02-26, Data modyfikacji: 2014-02-26
A A AWydrukDrukuj  
 

Choć bytomskie muzeum przyzwyczaiło nas do wystaw, wernisaży, warsztatów i wykładów, w najbliższy piątek (7 marca), w Sali Gorczyckiego w Muzeum Górnośląskim (ul. Korfantego 34), wystawiony zostanie spektakl Dariusza Dyrdy „Marika” w wykonaniu Amatorskiego Teatru „Naumiany”.

Sztukę podzielono na dwie części - pierwsza z nich, w komediowym stylu opowiada o życiu  wielopokoleniowej rodziny, która w okresie przedwojennym mieszka na jednej ze śląskich wsi. Druga natomiast ukazuje problem rozbicia rodzin w trakcie wojennej zawieruchy. Oprócz obrazu Śląska przed wojną, spektakl porusza temat przynależności Ślązaków do Polski.

Teatr „Naumiony" funkcjonuje od 10 lat, wystawiając sztuki w śląskiej gwarze. Choć na scenie zobaczymy amatorów, poziomem mogliby spokojnie konkurować z zawodowymi aktorami.

Początek spektaklu o 19.00, bilety w cenie 15 zł.

 

Urząd Miejski w Bytomiu, Źródło artykułu: www.bytom.pl, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Bytomiu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Bytom - miasto na prawach powiatu stanowiące w latach 1742-1951 siedzibę powiatu, położone na Górnym Śląsku na Wyżynie Śląskiej.

Niegdyś na jego terenie działało 11 kopalni i 2 huty żelaza, obecnie fukcjonuje jedynie kopalnia Bobrek-Centrum. Bytom poszczycić się może średniowieczny układem urbanistycznym miasta, bogactwem zabytków architektonicznych oraz mnogością instytucji kultury.

Ponad to atrakcję stanowią: kolejka wąskotorowa Bytom – Miasteczko Śląskie, tramwaj Konstal N z 1949 roku - najstarszy regularnie kursujący tramwaj w Polsce, czy przyrodnicze - Rezerwat drzew bukowych Segiet w Suchej Górze oraz Rezerwat ptactwa wodnego Żabie Doły.

Bytom leży na szlaku komunikacyjnym autostrady A1 oraz 5 dróg krajowych: 11,78, 79, 88 oraz drogi krajowej nr 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola