Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przetarg na działki przy autostradzie. Tanio, ale pod warunkami

Data publikacji: 2014-02-26, Data modyfikacji: 2014-02-26
A A AWydrukDrukuj  
 

Bytom ponownie dzierżawi działki blisko autostrady A1! Cena wywoławcza to zaledwie 10 groszy za metr kwadratowy. Miasto ogłosiło przetarg na dzierżawę gruntów w drugim obszarze Bytomskiej Strefy Aktywności Gospodarczej przy ul. Hajdy. Przypomnijmy, pierwszy przetarg na działki w BSAG cieszył się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców.

 

Tym razem miasto oferuje przedsiębiorcom dwie działki wielkości 15000 m2 i 13000 m2. Mają one doskonałą lokalizację – blisko autostrady A-1 i Obwodnicy Północnej. Można uruchomić tam  działalność usługową, handlową i produkcyjną.

Tak jak poprzednim razem, tak i teraz miasto oferuje przedsiębiorcom bezpłatną pomoc administracyjno-prawną w załatwieniu wszelkich formalności.

Jest jednak, bardzo ważny warunek, aby starć się o działkę na tak atrakcyjnych warunkach. Przedsiębiorcy muszą zadeklarować, że w ciągu trzech lat ukończą tam budowę hal, magazynów albo obiektów usługowo-hanldowych i stworzą określoną liczbę miejsc pracy. Na pierwsze tysiąc metrów kwadratowych powierzchni muszą zatrudnić 5 osób i 2 osoby na kolejne tysiąc metrów.

Tereny w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej dzierżawione będą przedsiębiorcom na minimum 10 lat. Jednak po zakończeniu budowy mogą oni starać się o wykup tego terenu.

Oferty na dzierżawę działek w Bytomskiej Strefie Aktywności Gospodarczej można składać do 31 marca. Informacji udziela Wydział Strategii i Funduszy Europejskich UM pod nr tel.: 32 283 62 26, z pracownikami wydziału można też kontaktować się mailowo: zp@um.bytom.pl .

Warto przypomnieć, że na działki w pierwszym obszarze BSAG było bardzie wielu chętnych. Pod koniec ubiegłego roku wyłoniono pierwszych inwestorów. Są to: Gas Engineering, Integra i Quito.

 

 

Urząd Miejski w Bytomiu, Źródło artykułu: www.bytom.pl, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Bytomiu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Bytom - miasto na prawach powiatu stanowiące w latach 1742-1951 siedzibę powiatu, położone na Górnym Śląsku na Wyżynie Śląskiej.

Niegdyś na jego terenie działało 11 kopalni i 2 huty żelaza, obecnie fukcjonuje jedynie kopalnia Bobrek-Centrum. Bytom poszczycić się może średniowieczny układem urbanistycznym miasta, bogactwem zabytków architektonicznych oraz mnogością instytucji kultury.

Ponad to atrakcję stanowią: kolejka wąskotorowa Bytom – Miasteczko Śląskie, tramwaj Konstal N z 1949 roku - najstarszy regularnie kursujący tramwaj w Polsce, czy przyrodnicze - Rezerwat drzew bukowych Segiet w Suchej Górze oraz Rezerwat ptactwa wodnego Żabie Doły.

Bytom leży na szlaku komunikacyjnym autostrady A1 oraz 5 dróg krajowych: 11,78, 79, 88 oraz drogi krajowej nr 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola