Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

SCHRONY I TUNELE POD MIASTEM BYTOM

 
Eksploracja jednego ze schronów przeciw lotniczych w Bytomiu. Schron o rozbudowanej infrastrukturze znajduje się w świetnie zamaskowanym terenie pomiędzy budynkami naszego miasta. Łączy swym systemem podziemnych tuneli p/lotniczych dwie przyległe wille. Wejście główne znajduje się w jednej z nich, łącząc się ze schronem korytarzami piwnicznymi, Istnieją dodatkowe 2 wyjścia ewakuacyjne - obecnie zamknięte i niedostępne z zewnątrz. Okres budowy schronu szacuje się na okres lat 1937-1939. Jednak dokładnej daty budowy na chwilę obecną nie zdołaliśmy ustalić. Sama willa z której piwnic można dostać się do schronu była zbudowana w 1924 r. Prawdopodobnie w okresie międzywojennym zakończona budowa , została później wzbogacona o schron przeciw lotniczy. Prawdopodobnie wille były zamieszkane przez osoby bardzo majętne i dobrze sytuowane społecznie, gdyż zbudowanie takowego schronu, wymagało bardzo dużych nakładów finansowych oraz stanowiło potężne wezwanie architektoniczne, nawet trudne do osiągnięcia w obecnych czasach.

 


Greg Jeep
 
Data pliku video: 2015-11-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Bytom - miasto na prawach powiatu stanowiące w latach 1742-1951 siedzibę powiatu, położone na Górnym Śląsku na Wyżynie Śląskiej.

Niegdyś na jego terenie działało 11 kopalni i 2 huty żelaza, obecnie fukcjonuje jedynie kopalnia Bobrek-Centrum. Bytom poszczycić się może średniowieczny układem urbanistycznym miasta, bogactwem zabytków architektonicznych oraz mnogością instytucji kultury.

Ponad to atrakcję stanowią: kolejka wąskotorowa Bytom – Miasteczko Śląskie, tramwaj Konstal N z 1949 roku - najstarszy regularnie kursujący tramwaj w Polsce, czy przyrodnicze - Rezerwat drzew bukowych Segiet w Suchej Górze oraz Rezerwat ptactwa wodnego Żabie Doły.

Bytom leży na szlaku komunikacyjnym autostrady A1 oraz 5 dróg krajowych: 11,78, 79, 88 oraz drogi krajowej nr 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola