Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ŚWIĘTO POLICJI W BOA

Data publikacji: 2017-08-07, Data modyfikacji: 2017-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 

„Święto Policji to wydarzenie istotne, nie tylko ze względu na upamiętnienie historii Policji, ale przede wszystkim moment, w którym można zatrzymać się i przybliżyć szczególną rolę i zasługi policjantów, którzy tworzą tę policyjną formację. Każda funkcjonariuszka i każdy funkcjonariusz jest składową tej jednostki, rysując kolejne karty historii. I tak jest już od 41 lat" - tymi słowami Dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych nadkom. Dariusz Zięba przywitał wszystkich zgromadzonych na dzisiejszej uroczystości z okazji Święta Policji.
W uroczystości udział wzięli Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z Zastępcą nadzorującym BOA KGP nadinsp. Janem Lachem, Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Kamil Bracha wraz z zastępcami, kierownictwo KGP oraz byli dowódcy BOA KGP i zaproszeni goście.

Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Wojsk Specjalnych, JW. GROM, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Centrum Usług Logistycznych, a także Naczelny Prawosławny Kapelan Policji ks. Andrzej Bołbot.

Dyrektor BOA nadkom. Dariusz Zięba wspomniał o wielkiej odpowiedzialności, która spoczywa na policjantach w związku z realizacją zadań kontrterrorystycznych oraz poświęceniu funkcjonariuszy. Składając życzenia policjantom, podziękował im za zaangażowanie, profesjonalizm i determinację. Złożył także wyrazy szacunku rodzinom i najbliższym za zrozumienie, wsparcie, wyrozumiałość i cierpliwość. Dyrektor BOA pogratulował także wszystkim odznaczonym, wyróżnionym i awansowanym. „Dzisiejsze awanse są dla naszej jednostki powodem do dumy oraz wyrazem uznania dla naszej służby" - podsumował.

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wyraził uznanie i szacunek dla pracy funkcjonariuszy BOA, którzy każdego dnia wkładają trud i wysiłek w to, żeby być formacją profesjonalną. Pochwalił także policjantów za solidarność i wsparcie koleżanek i kolegów z jednostki.

Szef Policji skierował słowa św. Augustyna „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą." do st. asp. Jacka Kurzei - funkcjonariusza BOA KGP, który zmaga się z nowotworem żołądka i przerzutami do kości oraz podziękował funkcjonariuszom za pomoc i zaangażowanie w zbiórce pieniędzy. Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk życzył policjantom dużo siły i zdrowia, a także pogratulował wszystkim wyróżnionym i awansowanym na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystości wręczenia medali oraz aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne dokonał Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z Zastępcą nadinsp. Janem Lachem wspólnie z Dyrektorem Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP nadkom. Dariuszem Ziębą.

Złotym Medalem Za Zasługi dla Policji odznaczony został płk Robert Ryszard Kopacki - zastępca dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych.

Srebrnymi medalami Za Zasługi dla Policji odznaczeni zostali Pan Stanisław Krzeptowski - Sabała, który zainicjował i organizował dla funkcjonariuszy BOA KGP szkolenia z zakresu ratownictwa górskiego oraz ppłk Grzegorz Maciej Mikłusiak - szef szkolenia JW. GROM.

 

ig, Źródło artykułu: KGP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Bytom - miasto na prawach powiatu stanowiące w latach 1742-1951 siedzibę powiatu, położone na Górnym Śląsku na Wyżynie Śląskiej.

Niegdyś na jego terenie działało 11 kopalni i 2 huty żelaza, obecnie fukcjonuje jedynie kopalnia Bobrek-Centrum. Bytom poszczycić się może średniowieczny układem urbanistycznym miasta, bogactwem zabytków architektonicznych oraz mnogością instytucji kultury.

Ponad to atrakcję stanowią: kolejka wąskotorowa Bytom – Miasteczko Śląskie, tramwaj Konstal N z 1949 roku - najstarszy regularnie kursujący tramwaj w Polsce, czy przyrodnicze - Rezerwat drzew bukowych Segiet w Suchej Górze oraz Rezerwat ptactwa wodnego Żabie Doły.

Bytom leży na szlaku komunikacyjnym autostrady A1 oraz 5 dróg krajowych: 11,78, 79, 88 oraz drogi krajowej nr 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola