Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

HRABINA MARICA operetka E. Kalmana

2011-12-01  
Źródło artykułu: Opera Śląska, Autor zdjęć: Opera Śląska
 
HRABINA MARICA operetka E. Kalmana

"Hrabina Marica" to obok "Księżniczki czardasza" najsłynniejsza operetka Emmericha Kálmána. "Ach, jedź do Varasdin", "Lekko, zwiewnie, Kochanie moje", "Graj, Cyganie!" – jak zwykle w przypadku tego kompozytora, jest prawdziwą skarbnicą operetkowych przebojów. W Gliwickim Teatrze Muzycznym "Hrabinę Maricę" wyreżyserował Henryk Konwiński, który w 1990 roku za reżyserię tego właśnie tytułu w Operetce Śląskiej otrzymał Złotą Maskę.

Hrabia Tassilo Endrödy-Wittenburg, by podreperować rodzinne finanse i zdobyć pieniądze na posag dla siostry, zatrudnia się pod przybranym nazwiskiem jako rządca w majątku hrabiny Maricy. Bywalczyni wiedeńskich i budapesztańskich salonów rzadko zjawia się w swojej posiadłości, można więc sobie wyobrazić zdziwienie jej mieszkańców, gdy nagle zjeżdża z całym dworem, by świętować… własne zaręczyny. Sęk w tym, że nie przywozi ze sobą narzeczonego, barona Kolomana Żupana, nader tajemniczego arystokraty, o którym nie słyszał nikt oprócz widzów wiedeńskich operetek, zwłaszcza wielbicieli talentu Johanna Straussa, autora Barona cygańskiego. Czyżby hrabina tylko wymyśliła sobie narzeczonego, by opędzić się od natrętnych adoratorów? Wystarczy jednak, by na przyjęciu pojawił się prawdziwy Żupan, zaś hrabinie serce zabiło żywiej na widok młodego rządcy, i już akcja zamienia się w iście operetkową sieć intryg i nieporozumień…

Serdecznie zapraszamy!

bilety: ulgowe: 45, 40, 35, 30zł, normalne: 50, 45, 40, 35zł

Opera Śląska

ul. Moniuszki 21/23

Opera Śląska
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Bytom - miasto na prawach powiatu stanowiące w latach 1742-1951 siedzibę powiatu, położone na Górnym Śląsku na Wyżynie Śląskiej.

Niegdyś na jego terenie działało 11 kopalni i 2 huty żelaza, obecnie fukcjonuje jedynie kopalnia Bobrek-Centrum. Bytom poszczycić się może średniowieczny układem urbanistycznym miasta, bogactwem zabytków architektonicznych oraz mnogością instytucji kultury.

Ponad to atrakcję stanowią: kolejka wąskotorowa Bytom – Miasteczko Śląskie, tramwaj Konstal N z 1949 roku - najstarszy regularnie kursujący tramwaj w Polsce, czy przyrodnicze - Rezerwat drzew bukowych Segiet w Suchej Górze oraz Rezerwat ptactwa wodnego Żabie Doły.

Bytom leży na szlaku komunikacyjnym autostrady A1 oraz 5 dróg krajowych: 11,78, 79, 88 oraz drogi krajowej nr 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola