Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Z Tatr Wysokich – wystawa fotograficzna

Data publikacji: 2014-02-21, Data modyfikacji: 2014-02-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Fotografowanie i góry to dwie największe pasje bytomianina Dariusza Grzyba. Już wkrótce zdjęciami pięknych pejzaży wykonanych na znacznych wysokościach będą mogli nacieszyć oczy osoby odwiedzające wystawę w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7.

 

Dariusz Grzyb cyfrową fotografią zajmuje się od 2007 roku. Dzisiaj do fotograficznych polowań służy mu Pentax K5, wcześniej przez kilkanaście lat używał aparatu Zenit 11. Wzoruje się na starych mistrzach fotografii, takich jak: Ansel Adams czy Eliot Porter. Szczególnie upodobał sobie pejzaże, choć w jego dorobku znajdziemy też zdjęcia dzikiej przyrody czy martwej natury. „Skoncentrowałem się na pejzażach górskich, gdyż w górach najbardziej można doświadczyć potęgę przyrody, namacalnie poczuć żywioły, które ją tworzyły, kształtowały, jak również te, które ją niszczą. Można poczuć niewidzialną nić, z którą jesteśmy z nimi powiązani, a co najpiękniejsze - to, że te żywioły subtelnie się przenikają. Moją digigrafią chcę wnikać w te subtelności” – mówi autor. W swoim fotografowaniu cyfrowym wykorzystuje efekty fotografii tradycyjnej, jak winiety czy naświetlanie miejscowe. Na wystawie pt. „Sam na sam” zaprezentuje digigrafię o tematyce tatrzańskiej, poświęconą pięknu naszych Tatr Wysokich. Wśród fotografii znajdziemy kilka zdjęć, które zdobyły nagrody, m.in.: „Morskie Oko”, „Śpiący Zawrat” i „W gąsienicowym kotle”, uhonorowane nagrodą specjalną w Polsko-Niemieckim Konkursie Fotografii Górskiej 2012 w Jeleniej Górze. Fotograf nierzadko bierze udział w spotkaniach fotograficznych „Jeleniogórska Wszechnica Fotograficzna” w Kopańcu, gdzie uczestniczą również czołowi krytycy i artyści fotograficy, jak: Ewa Andrzejewska, Wojciech Zawadzki, Janusz Nowacki czy Paweł Janczaruk (członkowie ZPAF). Ekspozycja czynna od 25 lutego do 8 marca.

 

Urząd Miejski w Bytomiu, Źródło artykułu: www.bytom.pl, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Bytomiu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Bytom - miasto na prawach powiatu stanowiące w latach 1742-1951 siedzibę powiatu, położone na Górnym Śląsku na Wyżynie Śląskiej.

Niegdyś na jego terenie działało 11 kopalni i 2 huty żelaza, obecnie fukcjonuje jedynie kopalnia Bobrek-Centrum. Bytom poszczycić się może średniowieczny układem urbanistycznym miasta, bogactwem zabytków architektonicznych oraz mnogością instytucji kultury.

Ponad to atrakcję stanowią: kolejka wąskotorowa Bytom – Miasteczko Śląskie, tramwaj Konstal N z 1949 roku - najstarszy regularnie kursujący tramwaj w Polsce, czy przyrodnicze - Rezerwat drzew bukowych Segiet w Suchej Górze oraz Rezerwat ptactwa wodnego Żabie Doły.

Bytom leży na szlaku komunikacyjnym autostrady A1 oraz 5 dróg krajowych: 11,78, 79, 88 oraz drogi krajowej nr 94.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola